Новини на Емайл:

Введіть адресу електронної пошти:

Форма входа

Ми Вконтакті:

Пошук по сайту:

Custom Search

Водні ресурси рідного краю

 Урок з елементами навчального проектування 

„Водні ресурси рідного краю”

 Мета: розвивати і поглиблювати інтерес учнів до вивчення географії України, та до своєї місцевості. Здійснювати між предметні зв’язки. Виховувати любов дітей до своєї держави, рідного краю. 

Обладнання: Фізична карта України, картосхема Херсонської області.


Хід уроку:
1. Організація класу.
2. Актуалізація опорних знань, умінь.
3. Вивчення нового матеріалу
Музична зупинка.
В магнітофонному записі звучать уривки з українських пісень. Учні записують назви географічних об’єктів, а потім називають їх і показують на карті . Дають коротку комплексну характеристику ( якщо місто, то на дерезі річки якої знаходиться).
1. „Заповіт” на слова Т.Шевченка муз. Г.Гладкого (Дніпро).
2. „Їхав козак за Дунай…”- укр.. нар. Пісня (Дунай).
3. „Сорочинська ярмарка” з репертуару С.Ротару (м.Сорченці р.Псел).
4. „Од Києва до Лубен” укр.. нар. Пісня м.Лубни (р.Сула) м.Ніжин(р.Остер-притока р.Десна) м.Берестечко ( р.Стир).
На попередніх уроках вам сподобалось знаходити описи річок в творах.
Зупинка поетична
Реве та стогне Дніпр широкий
Сердитий вітер завива,
Додолу верби гне високі,
Горами хвилю підійма.
І блідни й місяць на ту пору
Із хмар де-де виглядав
Неначе човен в синім морі,
То виринав,то потопав.
Т.Шевченко
Міні проект „Річка мого дитинства”
Учень. Я хочу розповісти прол річку датинства моєї мами. Це річка – Лугань. Річка бере початок у Донецькій обл.. біля станції Байбак і впадає у Сівер.Донець. Довжина її 196 км. Притоки Лозова і Біла. Річка рівнинна має переважно снігове, дощове живлення .Знаходиться у промисловій зоні. Досить забруднена промисловими відходами шахт „Черкаська”, „Словянсько-Сербська”. Потребує охорони.
Речька здесь течет Лугань
И до самого Донца
Берега ее красивы
И полные волшедной силы
Как посмотриш то поймеш
Где, когда,зачем живеш.
Люди правильно поймите
И речушку сохраните.

Запитальник
Особливості річок рідного краю (бесіда, робота з картами атласу, опорна схема в зошиті)
1) До басейну якого моря( іншої річки) належить річки рідного краю.
2) Які річки за характером течії? Чим це можна пояснити.
3) Який режим річок Херсонщини.
4) Від чого залежить режим річок?
5) Які інші водні об’єкти є на території району та області
Учні знаходять об’єкти на карті заповнюють картосхему, наносять на карту Херсонської області

Хвилинка ерудита
Презентація міні – проектів
„Каховське водосховище”
„Дніпро на службі людства”.
„Р.Інгулець – річка нашого краю”.
„Кардашинські торф’яники – унікальні природні ландшафти”.
„Екологічний стан річок рідного краю”.
Складаємо сенкени в яких відображаємо негативний вплив людини на внутрішні води
Формула сенкену
Іменник
3 дієслова
речення з 4 слів
Іменник

Зразки дитячих робіт

Інгулець
Забруднюється, міліє, страждає,
Допоможемо, захистимо
Ми на охороні довкілля
Природа

Дніпро
Тече, живить, створює,
Річка потребує терміново охорони
Життя

Вчитель: ви бачите як зараз погано річкам, ставкам, болотам нашої місцевості. Що ж робити, щоб вони не втратили сріблясті перлини живої води. Завдання для роботи в групах
Складаємо пам’ятку”Як поводитися на березі річки, ставка”

Зразок дитячої роботи
1. Відпочиваючи ставте на меті оздоровлення, а не відпочинок заради забави.
2. не забувайте: сміттезвалища поблизу річок – „хвора” річка.
3. Дерева укріплюють береги – не рубай їх.
4. Не розпалюй вогнища – тварини, рослини, комахи і річка – одне ціле.

Заключне слово вчителя: Я впевнена, що склавши свої власні проекти ви, діти, ніколи не завдасте шкоди довкіллю.
Не знаю, ким ви станете в житті,
Та хочу щоб завжди ви пам’ятали,
Щоб велич України підносити вам
Щоб її імя засіяло.
Домашне завдання:
Обговоріть з батьками свої проекти. Запишіть їхню думку.
Тема проекту:
„Збережемо малі річки”

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить