Новини на Емайл:

Введіть адресу електронної пошти:

Форма входа

Ми Вконтакті:

Поповни тут!

Пошук по сайту:

Custom Search

Грунти Високопільщини

1Ґрунти Херсонської області та Високопільського району

є важливим компонентом ландшафтів, який в значній мірі визначає спеціалізацію економіки області та району, а також спосіб життя населення.
На території Херсонської області дуже специфічні фактори ґрунтоутворення, які визначають унікальний перелік ґрунтів.

Незважаючи на щорічний стійкий дефіцит вологи енергетичні витрати на ґрунтоутворення досягають – 19 – 22 Ккал/см2 за рік, що є найбільшим на території України. Ґрунти якщо й промерзають взимку, то на короткий період – до 40 днів – у північних районах області. З точки зору геоморфології правобережна частина території має хвилястий рельєф: тут чимало балок і річкових терас, а тому з інтенсивними ерозійними процесами багато еродованих ґрунтів.
Основними ґрунтоутворюючими породами досліджуваної території є леси та лесовидні суглинки, стародавні та сучасні алювіальні та морські відклади, елювій карбонатних порід та червоно – бурі глини. Однією з головних особливостей ґрунтів області є високий вміст солей.
Основу ґрунтового покриву досліджуваної території складають чорноземи південні неглибокі. На схилах балок та корінних берегів Інгульця під впливом процесів змиву ґрунтів та недостатньої зволоженості їх опадами утворюються слабо, середньо та сильно змиті чорноземи південні. На крутих схилах, де змиті леси і червоно-бурі глини, часто відшаровуються вапняки. На продуктах їх вивітрювання утворилися чорноземи сильно - змиті щебнисто- середньо суглинисті. В подах ґрунтовий покрив представлений лучно-чорноземними глибокими ґрунтами.
Ґрунти сильно еродовані внаслідок нераціонального використання. Зона відчуження навколо Архангельського кар’єра – високопродуктивні землі, які не використовуються у сільському господарстві.
Якщо припустити що рекультивація відвалів триватиме приблизно 2 роки та усадка відвалів потребує близько року з наступним їх плануванням, то рекультивовані землі можуть бути передані землевласнику приблизно через три роки.
В долині р. Інгулець, де слабо засолені ґрунтові води залягають поблизу поверхні і приймають участь в процесах ґрунтоутворення, утворюються лучні слабо солонцюваті та лучні слабо солончакові ґрунти. На піщаній терасі Інгульця утворюються слаборозвинуті та лучні слабо солонцюваті ґрунти.
Внаслідок вітрової ерозії, частково водної, а також інтенсивного використання земель відбувається зниження родючості ґрунтів. Через це вміст гумусу в середньому по району за 10 років (1999-2009р.р.) знизився з 2,38% до 2,28% ( за даними сільгоспуправління ). За ступенем еродованості ґрунтів район відноситься до зони активного розвитку ерозії ґрунтів. Ступінь еродованості ґрунтів 31-50%.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить